فلنچ پلی اتیلن به صورت پایه  بلند و پایه کوتاه و بر اساس استاندارد آلمان تولید می شود . و فلنچ پلی اتیلن در گروه اتصالات جوشی ( اتصالات مایتری ) طبقه بندی می‌شود.

 پس فلنج به عنوان یکی از اجزای پرکاربرد در اتصالات شناخته می شود. و معمولا جهت اتصال لوله‌های پلی اتیلن‌ به شیر‌ها، پمپ‌های آب و یا لوله و اتصالات از جنس دیگر ( فولادی یا سیمانی ) نیز استفاده می‌شود.

فلنچ  پلی اتیلن

فلنج پایه بلند پلی اتیلن در جاهایی که فاصله بین لوله و شیر را نمی توان با فلنج کوتاه پر کرد این فاصله را با فلنج پایه بلند پر می کنند.

برای ایجاد آببندی فلنج ها از واشر یا گسکت استفاده می شود. برای تولید فلنج با توجه به نوع، اندازه و تعداد به صورت تزریقی، ماشینکاری و ریخته گری انجام می شود.

پس  فلنج‌ها بوسیله یک رینگ فولادی که در پشت آنها قرار می‌گیرد و به اتصالات پیج و مهره می‌ شود.

مشخصات فنی

  فلنج  پلی اتیلن
سایز 315 –  20
فشار کاری PN 16-10-6
متریال پلی اتیلن
استاندارد DIN 1693-4
گرید PE100
نوع اتصال جوشی
موارد استفاده کشاورزی،آبرسانی

پلی اتیلن چیست:

پلی اتیلن، یک ماده پلیمری است که از واحدهای منفرد اتیلن تشکیل شده است. اتیلن ها به صورت زنجیره ای به دنبال هم آرایش یافته اند و مولکول بزرگ پلیمری را تشکیل داده اند.

ماده اولیه پلی اتیلن ها از نفت خام به دست می آید. مهم ترین بازار مصرف انواع پلی اتیلن ها، صنایع لاستیک و پلاستیک است. پلی اتیلن در گریدهای تجاری PE63، PE80 و PE100 در بازار جهانی موجود هستند.

که در ساخت و تولید انواع پلاستیک ها و محصولات متنوع مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انواع پلی اتیلن

  • پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)
  • پلی اتیلن با چگالی پائین (LDPE)
  • پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE)
  • پلی اتیلن خیلی سبک (VLDPE)
  • پلی اتیلن با اتصالات عرضی (XLPE)