شیر پروانه ویفری پنوماتیکی

شیر پروانه ای ویفری پنوماتیک چیست؟

شیر پروانه ای ویفری پنوماتیک کاربرد زیادی دارد. امروزه بسیاری از صنایع از شیرآلات به ویژه ولوهای پنوماتیکی استفاده می کنند. در مواردی که استفاده نسبتاً زیاد باشد  ، حتماً مورد مصرف این شیرآلات در خطوط لوله بسیار رایج هستند. به خصوص در خطوط لوله کم فشار با کالیبر بزرگ و متوسط که روز به روز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

هرچه قطرولو بزرگتر باشد . نسبت به سایر شیرها مقرون به صرفه تر می باشند. این شیرها دارای ساختاری بسیار ساده هستند . که تعمیر و نگهداری از آنها آسان بوده و سوئیچینگ بسیار سریع اتفاق می افتد. این امر می تواند کارایی را بهبود بخشیده، وهمچنین زمان تعمیر و نگهداری را نیز کاهش دهد.

کار شیر پروانه ای پنوماتیکی:

شفت پروانه ای با عملگر پنوماتیک از هوای فشرده به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند .  و صفحه پروانه ای دیسکی شکل را برای چرخش حول محور هدایت می کند . موقعیت اولیه ولو با توجه به نیاز به صورت کامل بسته و یا باز تعیین می شود. هنگامی که ولو از موقعیت اولیه 90 درجه چرخش داشته باشد، یک عمل روی می دهد .  که می تواند از باز به بسته و یا از بسته به باز تغییر نماید .

سرعت عمل در شیر پروانه ای با عملگر پنوماتیکی نسبتاً سریع است. به راحتی در اثر گیر کردن در هنگام حرکت آسیب نمی بیند . و نیازی به اپراتور در موقعیت شیر ندارد. از این شیرها به عنوان یک VALVE قطع و وصل استفاده می شود. زیرا با اتصال به تابلو و استفاده از پمپ باد می توان از راه دور تنظیم و کنترل خط لوله را هدایت نمود .

انواع عملگر پنوماتیک :

با توجه به نیاز به سیال ، فشار کار و شرایط خط  میتوان از عملگرهای مختلفی مانند SINGLE و DOUBLE ACTING در محیط های مختلف و شرایط کاری مناسب استفاده کرد . تا شیر پروانه پنوماتیک بتواند نتایج بهتر وعمرمفید بیشتری داشته باشد.

محرک های شیر پروانه ای دارای اکچویتور  پنوماتیک به دو صورت تک اثره و دو اثره تقسیم می شوند. عملکرد دوگانه باز کردن دریچه و بسته شدن دریچه است. در میان آنها، محرک تک عمله دارای عملکرد بازگشت فنر است . که به سرعت پس از فرمان باز شدن به طور خودکار شیر را به حالت بسته برگرداند.

شرکت کیسان فرا ساحل انرژی کالا از مرحله برآورد پروژه تا استفاده نهایی از محصول کنار شماست.

هدف ما تامین و تجهیز انواع فیتینگ با ارائه بهترین خدمات مشاوره ای برای شما عزیزان می باشد.

کیسان فراساحل انرژی کالا تامین کننده . تخصصی ملزومات صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی ، فولاد و معادن