فلنج ساکت ولد استنلس استیل چیست؟

فلنج ساکت ولد استنلس استیل  (Socket weld) یکی از انواع پر مصرف فلنج ها می باشند .این نوع از فلنج ها دارای لبه ای در قسمت داخلی برای قرار گیری لوله بوده که با قرار گیری لوله در داخل آن و جوشکاری از داخل و خارج مقاومت استاتیکی آن در مقابل خستگی 50 درصد بیشتر از فلنج های اسلیپون (Slip On ) می شود .

طریقه اتصال :

فلنج های ساکت ولد (Socket weld)  برای اتصال به خط لوله به وسیله پیچ و مهره به فلنج متصل بر روی خط اتصال می باشد . فلنج های ساکت ولد (Socket weld) برای خطوط با فشار بالا و قطر کم مورد استفاده قرار می گیرند.

سایز:

به طور معمول این نوع از فلنج ها تا سایز 4 اینچ تولید می شوند . از این نوع فلنج ها به صورت تبدیل هم موجود بوده. به طوری که قسمت محل اتصال آن به لوله کمتر از اندازه اسمی فلنج می باشد .

متریال فلنج ساکت ولد استنلس استیل :

متریال های ASTM A105 ،ASTM A350 ،ASTM A182 F304 و ASTM A182 F316 از پراستفاده ترین  جنس های ساخت و تولید فلنج ساکت ولد هستند.

فلنج ساکت ولد استیل 304 کلاس 150 ، فلنج های ساکت ولد (Socket weld) یکی از انواع پر مصرف فلنج ها می باشند .

این نوع از فلنج ها دارای لبه ای در قسمت داخلی برای قرار گیری لوله بوده که با قرار گیری لوله در داخل آن و جوشکاری از داخل و خارج مقاومت استاتیکی آن در مقابل خستگی 50 درصد بیشتر از فلنج های اسلیپون (Slip On ) می شود .

فلنج های ساکت ولد (Socket weld)  برای اتصال به خط لوله به وسیله پیچ و مهره به فلنج متصل بر روی خط اتصال می باشد . فلنج های ساکت ولد (Socket weld) برای خطوط با فشار بالا و قطر کم مورد استفاده قرار میگیرند.

به طور معمول این نوع از فلنج ها تا سایز 4 اینچ تولید می شوند . از این نوع فلنج ها به صورت تبدیل هم موجود بوده به طوری که قسمت محل اتصال آن به لوله کمتر از اندازه اسمی فلنج میباشد .