فلنچ ساکت ولد کربن استیل

فلنچ ساکت ولد کربن استیل از فلنج ها دارای لبه ای در قسمت داخلی برای قرار گیری لوله بوده . که با قرار گیری لوله در داخل آن و جوشکاری از داخل و خارج مقاومت استاتیکی آن در مقابل خستگی 50 درصد بیشتر از فلنج های اسلیپون (Slip On ) می شود .فلنج های ساکت ولد (Socket weld) را برای اتصال به خط لوله به وسیله پیچ و مهره به فلنج متصل بر روی خط اتصال می باشند . فلنج های ساکت ولد (Socket weld) برای خطوط با فشار بالا و قطر کم مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد فلنج ساکت ولد کربن استیل :

اتصالات ساکت ولد عمدتا” در خطوط انتقال با فشار بالا کاربرد دارند. مثل : صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، صنایع پزشکی ، صنایع نیروگاهی ، سیستم های آتش نشانی

فلنج ساکت ولد کربن استیل کلاس 150. فلنج های ساکت ولد (Socket weld) یکی از انواع پر مصرف فلنج ها می باشند .

این نوع از فلنج ها دارای لبه ای در قسمت داخلی برای قرار گیری لوله بوده که با قرار گیری لوله در داخل آن و جوشکاری از داخل و خارج مقاومت استاتیکی آن در مقابل خستگی 50 درصد بیشتر از فلنج های اسلیپون (Slip On ) می شود .

فلنج های ساکت ولد (Socket weld) را برای اتصال به خط لوله به وسیله پیچ و مهره به فلنج متصل بر روی خط اتصال می باشند . فلنج های ساکت ولد (Socket weld) برای خطوط با فشار بالا و قطر کم مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور معمول این نوع از فلنج ها تا سایز 4 اینچ تولید می شوند . از این نوع فلنج ها به صورت تبدیل هم موجود است به طوری که قسمت محل اتصال آن به لوله کمتر از اندازه اسمی فلنج می باشد.